Galéria fotiek.

Galéria fotiek.

Výber najlepších momentov zo @smhl.eu objektívom fotoaparátu a kamery.
204 1
249 0
#TOPsutaz
AKO SA TI PÁČIL NÁŠ REBRÍČEK??? Ako sa Ti páči súťaž v Ďurďovom?
1. priečku a suverénnym víťazom v celoslovenskom poradí hasičských súťaží sa stalo 15. kolo SMHL v Ďurďovom. GRATULUJEME

Borci z Ďurďového pravidelne pripravujú naozaj MEGA súťaž a v minulom roku potvrdili svoje kvality aj na domácej trati. Zabehli čas 13:97 a obsadili 6. miesto. Kto organizuje, ten vie, že to je naozaj obdivuhodný výkon.

foto: DHZ Ďurďové

liga: SMHL: Slovensko - moravská hasičská liga

moderátor: Milan Yetti Kováčik

#TOPhasici #poziarnyutok #sport #hasicskysport #sdh #firefighters #straz #hasicijsoutop #hasicskaliga #dhz #fire #hasiciTOP #firesport #vitaz #liga #finale #smhl #durdove #phr
896 0
340 0
3. priečku v celoslovenskom poradí TOP súťaží obsadilo I. kolo SMHL v Krásne.
Len málokto si vie predstaviť štart nového ročníka SMHL inde, ako v Krásne. Je to proste už tradícia a pravidelne krásny začiatok ligy. Inak tomu samozrejme nebolo ani v sobotu 01.06.2019, kedy odštartoval 17. ročník SMHL.
So začiatkom nového ročníka sa pochopiteľne vždy vynára aj niekoľko otáznikov. Prvé kolo nám dalo mnoho odpovedí, ale pochopiteľne ukázalo aj to, že množstvo družstiev má v ďalšom priebehu ligy čo zlepšovať.

Podhorie zvíťazilo v Krásne štvrtýkrát za sebou

Podhoriu sa na súťaži v Krásne mimoriadne darí, čo dokázalo štvrtým víťazstvom v rade (šiestym celkovo) na tejto súťaži. Prvenstvo si tentoraz odnieslo za čas 13.52s (13.22P). A to aj napriek absencii akéhokoľvek tréningu.
Parádne druhé miesto si s časom 13.85s (13.32P) vybojovali Visolaje, ktoré o dve stotiny sekundy zdolali víťazov SMHL 2018, Brumov B (13.87s/13.55L). Pod hranicu štrnástich sekúnd sa už so svojom výsledkom nikto ďalší nedostal.
Za touto trojicou bol síce mierny odstup, no výsledkovo to bolo pomerne vyrovnané. Do rozmedzia takmer dvoch desatín sekundy sa zmestili rovno štyri družstvá. Boli to štvrté Pavlice (14.36s/13.65P), piate Stupné (14.41s/13.62L), šieste Ďurďové (14.43s/13.85P) a siedma Zbora (14.54s/13.67L).
Najlepšiu desiatku súťaže uzatvárali Lednické Rovne (14.80s), Svinná (14.82s) a Francova Lhota (14.84s). Pod pätnásť sekúnd svoj výkon stlačila ešte aj jedenásta Malá Bytča (14.88s) a dvanáste Podlužany (14.96s).
Naopak zaváhaniam a chybám sa nevyhli družstvá ako Valašské Příkazy, Poruba, Poľný Kesov, Lidečko či domáce Krásno. Logicky tak tieto družstvá skončili v poli porazených a do ďalších súťaží majú čo zlepšovať.
Ženy zo Streženíc súťažili v SMHL naposledy ešte v roku 2007. Ich súčasným nasledovníčkam sa v Krásne podaril viac ako vydarený návrat. S výsledným časom 17.81s (17.31L) nenašli premožiteľky a zvíťazili.
Z pohľadu výsledného času Streženiciam zdatne sekundovali minuloročné víťazky SMHL z Nedašovej Lhoty. Tie zaostali len o dve stotiny sekundy a s časom 17.83s (17.38P) obsadili druhé miesto. Pokracovanie: www.smhl.eu
#TOPsutaz #TOPhasici #poziarnyutok #sport #hasicskysport
704 0
4. priečku v celoslovenskom poradí TOP súťaží obsadilo III. kolo SMHL v Lehote pod Vtáčnikom.
V sobotu 15. júna 2019 odštartoval v Lehote pod Vtáčnikom 24. ročník pohárovej súťaže a súčasne 3. kolo tohtoročnej SMHL. Počasie bolo takmer ideálne. Počas celej súťaže bolo slnečno a ako to v Lehote býva zvykom, tak sa objavil aj menší vietor.
DHZ Podhorie priniesli víťazstvo zhodné zostreky
V mužskej kategórii môžeme povedať, že družstvám sa nedarilo. Viaceré svoj útok nepredviedli tak, ako to zvyknú a majú natrénované. Dosť častým problémom bolo neskoršie sklopenie terča niektorého z prúdov.
Keď to vezmeme od konca top desiatky, tak vo výsledkovej tabuli svieti čas rovných 15.00s, ktorý dosiahli ogaři z Valašských Příkazov. 9. miesto s časom 14.98s mala Hoština a o jednu stotinu menej (14.97s) DHZ Lednické Rovne. (8. miesto).
Takmer domáca DHZ PORUBA ukázala na jednom z terčov (13.66s), že vie konkurovať tým najlepším. Avšak aj tu sa vyskytla chybička pri zostreku a nakoniec z toho bolo 7. miesto. Priečku číslo 6 obsadili DHZ Visolaje s časom 14.22s. Tu treba spomenúť, že lepším zostrekom (13.17P) si odniesli aspoň ocenenie najlepšieho pre prúdara.
Miesto číslo 5 sa ušlo Francovej Lhote (14.19s) a zemiakové umiestnenie si tentokrát vzal Brumov B (14.18s). Na bedňu sa dostali zástupcovia zelených dresov s rovnakými výslednými časmi (14.13s). Vďaka horšiemu, respektíve lepšiemu zostreku si to spravodlivo podelili, a teda 3. miesto získalo Stupné a 2. miesto Zbora.
A aby tých rovnakých časov nebolo málo, prihodila sa na tejto súťaži aj raritná situácia, ktorá sa len tak často nevidí. Najlepším mužským časom sa stal čas, ktorý predviedlo Podhorie a bolo to 13.53s na oboch prúdoch!!!
Dežerice si vzali víťazstvo v samom závere súťaže
Medzi ženami si prišlo zmerať sily dokopy 12 družstiev a muselo sa čakať až na koniec súťaže, kedy sa rozhodlo o víťazkách. Kus smoly sa na tretry nalepilo víťazkám 1. kola Streženiciam. Ich útok sa zastavil za hranicou 23 sekúnd. Niečo podobné sa prihodilo aj Kvašovu a so svojím ďalším vystúpením v tomto ročníku nemôžu byť spokojné ani ženy z Kocurian. Tretia súťaž a tretí pokazený útok. Pokračovanie www.smhl.eu
803 0
249 4
5. priečku v celoslovenskom poradí TOP súťaží obsadilo II. kolo SMHL v Porube.

SMHL prvýkrát zavítala do Poruby

sobotu 08.06.2019 sa Slovensko – moravská hasičská liga presunula premiérovo do obce Poruba v okrese Prievidza, kde sa konalo druhé kolo aktuálneho ročníka. Nakoľko je DHZ Poruba tento rok v lige nováčikom, mnohí nevedeli, čo od súťaže čakať.

Pevný štart so známym českým štartérom, základňa vydláždená tartanovými kockami, či displaye s časomierou pod terčami zvýšili atraktivitu súťaže, čím sme ako organizátori mnohých snáď príjemne prekvapili. V Porube privítal súťažiacich vietor, avšak ten našťastie fúkal súťažiacim do chrbta, a tak mali skvelé podmienky na dosiahnutie rýchlych časov. Napriek tomu si diváci na prvú trinástku museli počkať až do polovice súťaže. Tú zaznamenalo brumovské béčko, vďaka čomu sa s výsledným časom 13,94s na pravom prúde (13,81L) zaradili priebežne na prvé miesto.
Krátko po nich sa na štart postavila Zbora, ktorá taktiež predviedla kvalitný útok. Nebyť mierneho prestreku na ľavom prúde, mali by dobre našliapnuté na víťazstvo. Výsledný čas 14.05s ale stačil na priebežnú druhú priečku, hneď za Brumovom B. Zboranský pravý prúdar však zaznamenal čas 13.49s, ktorý až do konca nikto neprekonal, a tak získal ocenenie za najlepší zostrek súťaže.
Brumov B sa dlho držal na prvom mieste, no Stupné si po minulotýždňovom štvrtom mieste napravilo chuť a predviedlo skvelý výkon s výsledným časom 13,85s na pravom prúde (13,84L). Z Poruby si tak odniesli plný bodový zisk a pohár za prvé miesto spolu s finančnou odmenou od organizátora.
Brumov B tak nakoniec skončil druhý a bronzovú priečku obsadila Zbora, ktorá minulý rok pohárovú súťaž v Porube vyhrala. Víťazovi minulého kola, Podhoriu, stačil čas 14.24s len na štvrté miesto a Visolaje s časom 14.56s obsadili piatu priečku. Hneď po nich nasledovala Francova Lhota, Ďurďové, Lednické Rovne, domáca Poruba a prvú desiatku najlepších uzavrelo Lidečko.
Do aktuálneho ročníka SMHL sa prihlásilo celkovo 8 ženských družstiev, medzi nimi aj ženy z Nedašovej Lhoty. Tie sa stali víťazkami minulého ročníka ligy...
Pokračovanie na www.smhl.eu smhl.eu foto: laura_stefikova
#TOPhasici #TOPsutaz #poruba
662 0
291 0
7. priečku v celoslovenskom poradí TOP súťaží obsadilo VIII. kolo SMHL vo Svinnej
Ženy z SDH Nedašova Lhota (ZL) na súťaži vo Svinnej prekonali 6 rokov starý rekord SMHL a nový stanovili na 15.24s (15.11P)
V sobotu 20. júla 2019 sa konalo 8. kolo SMHL 2019 a zároveň 31. ročník sútaže o pohár starostu obce Svinná. Slnečné počasie a pozitívny vietor do chrbta sľuboval pekné časy, čo sa nakoniec aj potvrdilo.
U mužov poriadna nádielka trinástkových časov
Kým v minulom roku sme u mužov zaznamenali jediný čas pod 14 sekúnd, tento rok sme ich mohli vidieť hneď 7. Víťazstvo si po roku znovu odniesla Zbora. Chalani predviedli parádny útok s časom 13.26s a potvrdili, že sa im na našej trati páči a darí.
Na druhom mieste skončili Visolaje, ktoré svoj veľmi pekný útok zakončili s časom 13.58s. Tretie miesto si časom 13.67s vybojovali chalani z Brumova B. Pod hranicu 14 sekúnd sa z družstiev SMHL dostali ešte Podlužany, Podhorie, Ďurďové a Hliník nad Váhom.
V ženskej kategórii padol nový rekord SMHL!
Ženy z Nedašovej Lhoty svoj prvý pokus nedokončili pre poruchu na ľavom terči. No to, čo predviedli pri opakovanom pokuse, vyrazilo všetkým dych. Útok rozbehli v plnej paráde a časomieru zastavili na hodnote 15.24s! Týmto výkonom prepísali bradatý rekord SMHL a suverénne zvíťazili.
Ostatné ženské družstvá to aj preto mali po ich pokuse mimoriadne ťažké. Veľmi pekné časy dosiahli aj ženy Kocurany (16.17s) a ženy z Dežeríc (16.27s). Z družstiev SMHL sa pod hranicu 17-tich sekúnd dostali ešte aj Streženice (16.93s).
Chceme sa poďakovať všetkým súťažným družstvám za to, že sa zúčastnili a dúfame, že sa u nás dobre cítili. Tešíme sa na nasledujúci ročník.
Zdroj: www.smhl.eu
1310 7
368 0
13. priečku v celoslovenskom poradí TOP súťaží obsadilo XIV. kolo SMHL v Nedašové Lhotě.
Po 9 letech se SMHL opět vrátila do Nedašovy Lhoty. V krásném počasí tuto souťež ovládli domácí ženy a Stupné muži. Brumov B si již v předstihu zajistil titul.
Je tomu už opravdu dlouhých 9 let, kdy se naposledy ve Lhotě běhala SMHL. Letos to bylo předposlední 14. kolo. V posledních asi 4 letech na tamním závodě s názvem „O pohár moravsko – slovenského pomezí“ téměř vždy pozlobilo počasí a přineslo déšť. Letos však počasí nadmíru přálo našemu snažení a bylo krásně. A tak bylo možné očekávat hezké výkony na poměrně rychlé trati. Nicméně musíme vzít v úvahu nástrahy soutěží na Moravě, což jsou hadice C42, pevný start na pistol a savice nedotýkající se země. I tak byla k vidění řádka pěkných časů ve všech kategoriích.
Vítězství putovalo do Stupného, Brumov B si upevnil prvenství v lize. Jako první zástupce mužů ze SMHL se představili kluci z Ďuřového. Po menším prostřiku na pravom proudu zastavili časomíru na 14.71s, což v konečném pořadí stačilo na 7 příčku. Další byli muži z Podhoria, kteří svůj útok hezky rozběhli a za čas 14.17s brali celkovou druhou příčku. Připsali si také nejrychlejší sestřik soutěže za 13.42s. Příčku nejvyšší opanovalo Stupné za čas 14.04s (13.45s) a pojistilo si tak celkovou druhou příčku v seriálu SMHL. Třetí místo si ze soutěže odvezli ogaři z Brumova B s časem 14.24s. Tímto výkonem se již před posledním kolem stali obhájci titulu v SMHL a mohli pomalu slavit. Pod 15-ti sekundovou hranici se ještě dostali týmy mužů ze Zbory, Lidečka, Francovy Lhoty a domácí Nedašova Lhota, která si po sérii ne moc vydařených kol připsala nějaké ty body do závěru.
Ženskou kategorii odstartovali holky z Ihriště, které však po uklouznutí pravé proudařky hned u základny svůj pokus dokončili s časem 24.03s, což stačilo pouze na 7. příčku. Jako další šly na řadu domácí a potvrdily, že jim to v posledních letech na domácí trati svědčí. Časomíru zastavily na čase 16.25s a braly také nejlepší sestřik soutěže za 15.99s.
Jejich čas do závěru soutěže už nikdo nepřekonal, a tak si připsaly plnou porci bodů do tabulky. Zdroj: www.smhl.eu Foto: sdh_mostiste
716 0
249 0
19. priečku v celoslovenskom poradí TOP súťaží obsadilo VI. kolo SMHL v Ihrišti.
V Ihrišti padol nový rekord trate, postarali sa oň domáce ženy
Rýchly sumár ↬ O parádny úvod súťaže sa postarali domáce ženy, ktoré zaslúžene zvíťazili. Medzi mužmi to bol boj o každú stotinu sekundy, no nakoniec sa prvýkrát v tomto ročníku tešil Brumov B.
Po sobotňajšom 5. kole vo Visolajoch mali všetky družstvá SMHL šancu napraviť resp. vylepšiť svoje výkony hneď na druhý deň. V nedeľu 30.06.2019 bolo na programe 6. kolo, ktoré sa odohrávalo na veľmi rýchlej trati v Ihrišti.
Nie všetkým družstvám sa však napokon darilo podľa predstáv. Situáciu, a to hlavne na prúdoch, komplikoval nepríjemný a nevyspytateľný protivietor. Napriek tomu padlo množstvo kvalitných a rýchlych časov, vrátane nového rekordu trate.
Brumov B prelomil tohtosezónne víťazné ťaženie Stupného a Podhoria
Päť kôl trvalo tohtoročné víťazné ťaženie chalanov zo Stupného a Podhoria. V Ihrišti ho konečne prelomili hasiči z Brumova B, ktorým víťazstvo doteraz vždy o chlp unikalo. Bol to však boj o každú jednu stotinu sekundy.
Brumov B si teda pripísal na svoje konto prvé tohtoročné víťazstvo za čas 13.53s (13.30P). Na druhé miesto odsunul dovtedy vedúce Podhorie, ktoré napravilo svoju reputáciu zo soboty časom 13.59s (13.42P). Fantastické tretie miesto si vybojovala kvalitným časom 13.60 (13.57L) Francova Lhota. Vynikajúci výkon predviedla v Ihrišti aj Malá Bytča, no čas 13.65s (13.60P) napokon stačil iba na nepopulárne 4. miesto. Za nimi sa na 5. mieste umiestnili lídri poradia SMHL zo Stupného, ktorí zastavili časomieru na čase 13.70s (13.23P) a zo súťaže si odniesli aspoň cenu pre najrýchlejšieho prúdara.
Veľmi pekné umiestnenie v najlepšej desiatke si vybojovala šiesta Lednica (14.09s/13.89P) aj siedme Mikušovce (14.49s/14.44P). Tieto družstvá v spomínanej najlepšej desiatke doplnili Valašské Příkazy (14.53s), Hoštiná (14.55s) a Tŕstie (14.79s).
Naopak súťaž sa absolútne nevydarila družstvám ako Ďurďové (11. miesto), Zbora (17. miesto), Lednické Rovne (25. miesto) či Visolaje (33. miesto). Nedarilo sa ani domácim mužom, ktorí nie a nie sa chytiť nejakým pekným časom.
Pokračovanie na www.smhl.eu
#TOPsutaz #TOPhasici
775 0
225 0
21. priečku v celoslovenskom poradí TOP súťaží obsadilo XII. kolo SMHL v Podhorí.
Ako už býva zvykom, v predposlednú augustovú sobotu sa séria ligových kôl presúva do Podhoria. Tento rok tomu nebolo inak. 24. augusta sa konal už 8. ročník súťaže o Putovný pohár DHZ Podhorie. Táto súťaž bola zároveň 12. kolom SMHL 2019.Prevažne slnečné počasie sprevádzalo 47 hasičských útokov. Hasičské družstvá súťažili v troch kategóriách – muži, ženy a dorast. Odmenené boli aj najlepšie mimoligové družstvá v ženskej aj mužskej kategórií, ako aj najrýchlejší prúdari v oboch týchto kategóriách.V mužskej kategórii si umiestnenie podelili tri najlepšie tímy ligového hodnotenia. Ako prví sa na štartovnú čiaru postavili domáci hasiči. Po menšom zaváhaní sa časomiera pri ich útoku zastavila na hodnote 13.63s. Tento ich čas napokon pokorili len hasiči z Brumova B. Tí si pripísali na svoje konto dôležité tretie ligové víťazstvo a zvýšili náskok na priebežne druhé Stupné. Tretí skončili práve hasiči zo Stupného (13.73s). Ďalej sa umiestnilo Ďurďové (14.00s), za ktorým o jednu stotinu skončili Visolaje a Nedašova Lhota (zhodne 14.01s).
Najlepším mimoligovým družstvom sa stala Malá Bytča, ktorá napokon obsadila 7. miesto v celkovom hodnotení. Hasiči zo Zbory si svoj útok zrejme predstavovali inak. Hoci si pravý prúdar odniesol sošku za najlepšieho prúdara (13.01s), prestrek na ľavom terči ich odsunul až na 8. miesto (ligovo 7.). U žien sa z prvenstva druhýkrát tešil nováčik ligy. 
Víťazstvo si v ženskej kategórii vybojovali za čas 16.15s hasičky zo Streženíc, pre ktoré to znamenalo druhýkrát pripísanie si plného počtu bodov do ligovej tabuľky. Len o 8 stotín za nimi zaostali hasičky z Nosíc (16.23s), ktoré sa po súťaži dostali do čela priebežného ligového hodnotenia. Pod 17-sekundovú hranicu sa dostali ešte ženy z Dulova s takmer totožnými zostrekmi na oboch terčoch (výsledný čas 16.43s). Spomedzi mimoligových družstiev sa najviac darilo ženám z Jaroviec, hoci na súťaži obsadili až 8. miesto. Sošku pre najrýchlejšiu prúdarku si odniesla pravá prúdarka z Kvašova za vynikajúci čas 15.51s. Dorasteneckú kategóriu ovládli dorastenci z Horného Vadičova.
Zdroj: www.smhl.eu
Foto: Silvia Behrová
801 0
Chcete o SMHL vedieť viac? Máme pre vás množstvo zaujímavých informácií.
Chcete o SMHL vedieť viac? Máme pre vás množstvo zaujímavých informácií.