Ihrište s hojnou účasťou družstiev aj rekordným zápisom

ilustračný obrázok - Ihrište s hojnou účasťou družstiev aj rekordným zápisom

Veru tak. V nedeľu 26. júna 2011 sa na 6. ročníku hasičskej súťaže o Putovný pohár DHZ Ihrište zišlo celkovo 69 družstiev. A bolo sa samozrejme, ako sme už zvyknutí, na čo pozerať vo všetkých súťažných kategóriách.

Prvý raz aj dorast

V súťaži nastupujúcej generácie sa predstavili štyri družstvá. Keďže domáci Svišti svoju premiéru na vlastnej pôde nezvládli príliš dobre, zvyšné družstvá sa pobili o poháre pre troch najlepších.

Najlepšie si počínala Zbora s časom 17,83s, keď za seba odsunuli dorast zo Streženíc (23,27s). Tretiu priečku nie príliš vydareným pokusom vybojovali Mikušovce s časom 31,88s.

Ženská kategória s historickým zápisom

Ako som už spomenul vyššie, tak v ženskej kategórii sme mohli vidieť jeden rekordný zápis. Ženy z Nedašovej Lhoty s krásnym útokom a výsledným časom 16,75s nielenže jasne vyhrali ženskú časť súťaže, ale sa aj zapísali do historických tabuliek SMHL.

Svojim výkonom sa totiž zaradili na tretie miesto v tabuľke rekordov SMHL vo svojej kategórii. Za nimi to však bol boj o každú stotinku: 2. miesto – Ihrište (18,13s/17,03P), 3. miesto – Vydrná (18,29s/17,76L), 4. miesto – Kvašov (18,33s/18,05P) a 5. miesto – Moškovec (18,69s/17,57P).

Prvú desiatku doplnili šieste Ladce (19,35s), siedme skončili ešte stále dorastenky Horovce (19,37s), ôsme miesto brali Brodzany (19,44s). Desiatku najlepších uzavreli ligové Dežerice (19,75s/17,38L) a Mikušovce (21,65s).

Svoj výkon určite kladne nehodnotili ženy Pruské (21,92s), Podlužany (31,39s), Podskalie (37,81s) a aj Dubková, ktorej baby sa o dobré umiestnenie pripravili prešľapom na nástrekovej čiare. Svoje útoky nedokončili Nosice a Pružina.

Prebudenie Brumova

Dlho to v Ihrišti vyzeralo na víťazstvo Zbory. No nakoniec sa tak nestalo. V závere štartujúci Brumov parádnym výkonom s hodnotou 14,14s (13,74L) zaslúžene zvíťazil. Na svoje konto si pripísal vytúženú plnú porciu bodov. Striebornú priečku vybojoval Nedašov s časom 14,25s (14,21P).

Moravské družstvá tak odsunuli už spomínanú Zboru (14,54s) na tretiu priečku. Štvrtá skončila napokon s ďalšou štrnástkou Lehota pod Vtáčnikom (14,72s), piata priečka sa ušla Svinnej za výkon 15,11s. Silný deň Brumova podporil šiestym miestom ich B – team, keď svoj pokus zabehli za 15,14sk.

Medzi ligistov sa na siedmom mieste vtesnal Malý Lapáš (15,17s), ôsme skončili nakoniec Pravotice (15,32s) deviate Poriadie (15,46s/14,56P) a desiatku uzatvárali Nosice (15,49s/14,11P). V tej druhej sa za sebou zoradili Horenická Hôrka (15,58s), Pruské (15,72s), Moškovec (15,76s), Lackov (15,92s) a posledné družstvo, ktoré sa dostalo pod hranicu 16 sekúnd – Bystričany (15,99s) a 15. miesto.

Ladce (16,06s) vybojovali 16. priečku, zástupca SSHL Jabloňové si odniesol miesto 18 s časom 16,11s. Pár stotín za nimi zaostali Krásno (16,12s) a Podlužany (16,16s), druhú dvadsiatku uzavrel Dulov s výsledkom 16,47s.

Po predchádzajúcich vynikajúcich výkonoch v lige sa domáci muži museli uspokojiť s 21 miestom, keď po chybe na koši zapísali čas 16,60s. Svoje útoky mali pekne rozbehnuté 22. Dohňany (16,64s/14,96P), 24.  Stupné (16,77s/15,07L) a taktiež 26. Vydrná (17,73s/14,74L).

Dávku smoly si vybralo početné množstvo družstiev, keďže svoje pokusy vôbec nedokončili, resp. boli diskvalifikovaní. Do tejto skupiny družstiev sa zaradili: Lúky, Nedašov B, Mostište, Lidečko, Ďurďové, Chudá Lehota, Rudinka či Lednické Rovne.