Skip to main content

Vo Visolajoch sme videli ďalšie víťazstvo Zbory a tesný súboj medzi ženami

Martin Kabzan
03.07.2023
ilustračný obrázok - Vo Visolajoch sme videli ďalšie víťazstvo Zbory a tesný súboj medzi ženami
Foto: Laura Štefíková

Štvrté kolo Slovensko – moravskej hasičskej ligy sa konalo v sobotu 24. júna 2023 vo Visolajoch. Toto kolo však nebolo len o lige, bolo aj súťažou o pohár starostu obce. Organizátorov, súťažiacich i množstvo fanúšikov iste potešilo vítané ochladenie, ktoré navodilo príjemné podmienky pre tímy a chuť podať čo najlepšie výkony. Skoro sa zdalo, že súťaž bude prebiehať v duchu roku 2018, kedy vietor preveril aj tých najlepších, ale nakoniec sa počasie ukľudnilo.

Ako je vo Visolajoch zvykom, skvele pripravená trať spolu so skúseným rozhodcovským duom a mančaftami SMHL sľubuje už od začiatku skvelý zážitok pre oko diváka. Divácka kulisa opäť nesklamala a ponúkla súťažiacim mohutnú podporu. Celá súťaž prebehla na výbornú a bez komplikácií. Škoda len, že po pandemickej prestávke ubudlo tímov a nadšenie, ktoré ich sprevádzalo. Dúfam, že sa časom sila tohto športu navráti na pôvodnú úroveň.

Trojnásobný víťaz mužskej kategórie

Tak ako minulý rok, aj tento rok sa muži zo Zbory tešili v poradí tretiemu víťazstvu v tejto sezóne s výsledným časom 13.70s na ľavom terči a získali plných 20 bodov. Na druhom mieste sa s časom 14.73s umiestnili muži z Lednice a top trojku uzatvára tím Hoštiná s tesným časovým rozdielom a výsledným časom 14.89s. Visolajskí muži, ktorí boli hosťujúcim tímom, sa po problémovom útoku umiestnili na štrnástom mieste s časom 22.73s.

Zbora podala vo Visolajoch fantastický výkon.

Prvé víťazstvo pre ženy z Dulova

Vo Visolajoch sa prvému víťazstvu v sezóne tešili ženy z Dulova s výsledným časom 17.16s. S veľmi tesným rozdielom a časom 17.18s sa na druhom mieste umiestnil ženský tím Zlatníky. Tretie miesto obsadili ženy z Nedašovej Lhoty s časom 17.39s a poradie SMHL uzatvorili s časom 19.33s ženy z tímu Nosice – žabky B.

Ženy z Dulova mali zo svojho výkonu obrovskú radosť.

Chcem sa poďakovať celému DHZ Visolaje a ľudom ktorý sa každoročne podieľajú na organizácií súťaže, rozhodcom a fanúšikom za podporu.