Kvalitní výkony ve Francově Lhotě

ilustračný obrázok - Kvalitní výkony ve Francově Lhotě

Poslední červencový víkend zavítal seriál SMHL opět na Moravu – tradičně do Francovy Lhoty. V pořadí již 9. kolo se konalo v sobotu 29.7.2023 na místním fotbalovém hřišti. Jak je zvykem, ve Francově Lhotě se toto sportovní klání neobejde bez přeháněk.

Letos tomu opět nebylo jinak. Mohlo by se zdát, že značně podmáčený měkký trávník potrápí nejedno družstvo. Opak byl však pravdou. I přes tyto ztížené podmínky jsme se mohli těšit z famózních výkonů ve všech kategoriích.

Vítězná Zbora ukořistila již osmé zlato v pořadí

V mužské kategorii jsme mohli vidět spoustu velmi rychlých útoků. Celkem pět mužstev dokázalo dokončit své útoky pod hranicí patnácti sekund.

Zbora potvrdila svou letošní dominanci, když zvítězila v osmi po sobě jdoucích kolech a ve Francově Lhotě již čtyřikrát po sobě. Svůj útok dokončila v čase 14.24s (13.74P – nejrychlejší sestřik mužské kategorie). Druhou příčku obsadila Štítná nad Vláří vyrovnanými sestřiky za 14.52s (14.41P). Hodnocené umístění uzavřely třetí Podlužany s časem 14.86s (14.24L).

Zbora je nadále suverénní.

Zaváhání v ženské kategorii

V ženské kategorii jsme mohli vidět zaváhání na proudech u Dulova a Nedašovy Lhoty. Naopak bezchybně sedl útok Zlatníkům, které ovládly svou kategorii čistými sestřiky a časem 16.42s (16.38L – nejrychlejší sestřik ženské kategorie).

Druhou příčku obsadily mimoligové Vlachovice. Stříbro si pojistily sražením terčů v čase 17.57s (17.03L). Bronz brala Nedašova Lhota za čas 17.88s (16.40P). Zdá se, že v ženské kategorii bude k vidění vyrovnaný souboj – stejně jako loni až do posledního kola.

Zlatníky předvedli ve Francově Lhotě krásný pokus.

U mužů nad 35 let vítězně Lednické Rovne

Rovněž v kategorii muži nad 35 let můžeme vidět napínavý souboj družstev Lednické Rovne a Ihriště. Soutěž ve Francově Lhotě letos ve své kategorii vyhrálo Lednické Rovne s časem 15.13s (14.75P). Druhou pozici obsadilo Ihriště s výkonem 15.60s (15.29L). Třetí skončily Bystričany, které útok dokončily v čase 18.04s (17.98L).

Lednické Rovne vítězstvím stáhli náskok na vedoucí Ihriště.

Tři čtvrtiny ligy za námi

Do konce ligy zbývají už jen tři kola. To znamená tři poslední šance zabojovat o nejvyšší příčky tabulky. Zatím není nic rozhodnuto. Kdo ví, třeba o vítězích rozhodne až finálové kolo v Ďurďovém. Po dvoutýdenní ligové pauze se další kolo bude konat v sobotu 19.8.2023 v Podlužanech.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem zúčastněným týmům a divákům. A v neposlední řadě pořadatelům, spolkům, obci Francova Lhota a všem, kteří nás jakkoliv podporují při sportovních či kulturních akcích. Bez pomoci vás všech by to nešlo. Děkujeme!