Podhorie a Lednické Rovne si podelili body

ilustračný obrázok - Podhorie a Lednické Rovne si podelili body

2. augusta 2014 žila Horenická Hôrka Hasičským maratónom. Prím hrali samozrejme súboje o body v rámci 11. kola SMHL 2014, nemenej zaujímavá však bola aj súťaž pod umelým osvetlením prebiehajúca po  havnej súťaži od 21:30.

Akoby zázrakom celému podujatiu mimoriadne prialo počasie. A tak sa počas dennej súťaže v štyroch kategóriách pobilo o trofeje, finančné a vecné ceny spolu 74 družstiev. S prázdnymi rukami neodišli ani najlepšie družstvá mimo SMHL. Podujatie navyše prilákalo nespočetné množstvo divákov a priaznivcov hasičského športu.

Kategória muži

V najviac nabitej mužskej kategórii sa lámal chlieb hneď v úvode samotnej súťaže. Do útoku za prvenstvom ako prvé zavelili Lednické Rovne. Vytvorili nový rekord dráhy s časom 13,75s (13,47P) a zaslúžene šli do vedenia. No už o pár desiatok minút neskôr sa im dokázalo vyrovnať na stotinu sekundy presne Podhorie, ktoré na základe rýchlejšie zhodeného 1. terča (13,44L) bralo celkové prvenstvo v súťaži.

Bronzový stupienok si s časom 14,02s vybehalo Ďurďové, ktoré tak potvrdilo predchádzajúci úspech zo Svinnej. Vecnými cenami ohodnotené 4. a 5. miesto si podelili družstvá Brumova v poradí Brumov B (14,09s) a Brumov A (14,11s). Po predchádzajúcich nezdaroch si slušnú porciu bodov odniesla za 6. miesto Malá Bytča (14,13s/13,56L), 7. miesto patrilo za výkon 14,19s (13,80L) Zbore. Osmičku ligistov uzavreli s časom 14,26s Vrbětice.

Pohár a vecnú cenu pre najlepšie mimoligové družstvo si odniesli chalani z SDH Kujavy (14,42s), ktorí podľa vlastných slov v takéto ocenenie po svojom požiarnom útoku ani nedúfali. Top desiatku uzavreli Dolné Ozorovce, ktoré dosiahli zatiaľ svoje najlepšie umiestnenie v rámci tohtoročnej SMHL.

Krásne rozbehnutý útok mal Bobrovček, no roztrhnutá hadica bola proti. Výraznú bodovú šnúru prerušilo po chybe strojníka Lidečko, no i tak sa drží na peknom 4. mieste priebežného poradia.

Kategória ženy

Aj ženské družstvá sa snažili vytiahnuť a podávali vynikajúce výkony. Traťový rekord neodolal ani v tomto prípade. Najskôr ho s časom 16,99s prekonal Moškovec, no následne ho na 16,52s vylepšili Dežerice a zaslúžene tak súťaž vyhrali.

V relatívne tesnom závese za touto dvojicou skončila tretia Nedašova Lhota s časom 17,19s. Veľa sa určite čakalo aj od víťaziek dvoch predchádzajúcich ligových kôl. Nosice – žabky síce získali s časom 15,79s ocenenie pre najrýchlejší prúd ženskej súťaže, no výsledný čas 17,52s ich zaradil na nepopulárne 4. miesto.

Domáca Horenická Hôrka skončila po zaváhaní na rozdeľovači s časom 18,69s siedma, pohár pre najlepšie mimoligové družstvo získali s časom 19,03s hasičky z Kvašova.

Kategória dorast

A keďže je v Horenickej Hôrke zvykom v posledných rokoch dať priestor aj mladším, aj tento rok sa súťažilo v oboch dorasteneckých kategóriách. Spolu sa predstavilo 13 dorasteneckých družstiev.

Medzi dorastencami nebola núdza o pekné výkony. Veď víťazné Mostište dosiahlo čas 15,43s (15,19P), druhé Krásno si pripísalo útok s časom 15,91s a zahanbiť sa nenechala na treťom mieste ani nastupujúca generácia zo Zbory (16,44s/15,67L).

Všetky svoje súperky v kategórii dorastenky jednoznačne prevalcovali Nosice, keď dosiahli nádherný čas 16,56s (15,82L). S veľkým odstupom za nimi skončili druhé Ladce (19,22s) a s časom 19,57s (18,00P) a tretím miestom sa musela uspokojiť domáca Horenická Hôrka.

Vyhodnotenie súťaže prebiehalo za západu slnka po 20. hodine, no to vôbec neubralo na dobrej nálade, ktorá sa následne preniesla na žrebovanie tomboly a nočnú súťaž. Tú absolvovalo ďalších 43 družstiev. Po jej skončení sa naplnil program Hasičského maratónu v Horenickej Hôrke 2014.

Všetkým zúčastneným družstvám úprimne ďakujeme za účasť a vytvorenie skvelého športového dňa plného krásnych výkonov a zábavy.