V Nedašově Lhotě potvrzení titulu pro Brumov B a drama u žen

ilustračný obrázok - V Nedašově Lhotě potvrzení titulu pro Brumov B a drama u žen

Před koncem letošního ročníku se liga ještě jednou vrátila na Moravu, a to konkrétně na předposlední kolo do Nedašovy Lhoty. V mužské kategorii se mohlo rozhodnout o celkovém vítězi a u žen mohlo dojít k pořádné zápletce, kdy týmy do tohoto závodu byly vyrovnané na minimální rozdíl bodů.

Počasí bylo skvělé, a tak bylo jasné, že budeme svědky kvalitních výkonů. Nicméně nesmíme zapomenout, že hadice C42, výstřel a betonový náběh občas dokáže potrápit nejedno družstvo.

Celkově na trati v Nedašově Lhotě bylo k vidění 42 útoků v kategoriích ženy, muži, muži nad 35 let, dorostenci a dorostenky. Poměrně slušné číslo vzhledem k tomu, že se po covidových letech požární sport vyrovnává s úbytkem družstev.

Kategória ženy

Celou soutěž otevřel domácí tým žen, který vedl prozatím celkové pořadí ženské kategorie SMHL. Bohužel po zaváhání na Bčkách a výsledném čase 19,37s  (18,28L) bylo jasné, že to dnes na dobré umístění stačit nebude. Netrpělivě tak všichni čekali na výkony žen z Dulova a ze Zlatník.

Dulov předvedl pohodový útok za 17,23s (16,90P) a rovněž nejlepší sestřik soutěže, Zlatníky hned vzápětí odpověděly na útok soupeřek časem 17,55s (17,13L). Do celkového pořadí žen v SMHL ještě mohly promluvit Nosice – žabky B, no ty svůj pokus ukončily v čase 20,35s (18,91L).

Ženy z Dulova předvedli pohodový útok a zvítězili.

A tak došlo k tomu, že Dulov si připsal první plný počet bodů a celkové vítězství na soutěži , druhé místo putovalo do Zlatník a první trojku uzavřely ženy z Mostiště časem 18,95s (17,91L) . Domácí ženy svým výkonem obsadily 5. příčku a připsaly si body za 3. místo do ligy.

To znamená, že do finále v Ďurďovém míří první trojka žen vyrovnaná na stejný počet bodů a budeme tak svědky boje o celkové vítěztví.

Kategória muži

Brumov B si svým výkonem 15,98s (14,25L), který stačil na 8. místo do ligy, zajistil v předstihu celkové vítězství v SMHL. A tak ogaři mohli použít hlášku českého  sportovního komentátora „Vítej zlatý hattricku!“.

Soutěž vyhráli a svůj první plný počet do celkové tabulky si připsaly ogaři ze Zbory B za velmi solidní výkon 14,42s. Odvezli si taky sošku za nejrychlejší sestřik soutěže za čas 14,22 na pravém proudu. Je vidět, že ve Zboře se rodí velmi kvalitní hasičtí sportovci.

Zbora B ukořistila cenné vítězství.

Druhé místo na soutěži patřilo ogarom z Vrbětic za čas 14,60s (14,37L) a první trojku doplnili muži z Hoštiné za čas 14,76s (14,68L). U mužů je tak rozhodnuto o celkovém vítězi, další pořadí je však poměrně otevřené.

Druhá Zbora předvedla na soutěži útok s časem 14,82s (14,79L), což znamenalo 15 bodů do tabulky a má tak trochu náskok před třetím Ďurďovým. Těm útok úplně nevyšel a po prostřiku na pravém proudu byl výsledný čas 16,00s (14,39L ). Na Ďurďové se ještě hodně lepí Hoštiná, když ztrácí pouhý bod. Finále bude proto poměrně zajímavé i tady.

Kategorie muži nad 35 let

Na soutěži se předvedli celkem čtyři celky mužů nad 35 let. Vítězství putovalo do Lednických Rovní za čas 15,21s (14,96P) . Druhé místo si vyběhli muži z Ihriště s časem 15,45s, rovněž si odnesli sošku nejrychlejšího proudaře za 14,71s na levém proudu. Třetí místo obsadili chlapi z Lehoty pod Vtáčnikom s časem 16,26s (15,82P). Jako čtvrtý celek se na start postavilo domácí družstvo zkušených borců. Útok se však neobešel bez chybiček, a tak si s časem 17,26s (17,42L) odnesli nepopulární brambory.

Kategorie dorostenci a dorosteky

Kategorii dorostenek vyhráli cérky v Valašských příkaz za čas 42,75s (42,19L). Nosické žabky B po chybce na bčkách svůj pokus nedokončily. V závěru soutěže ještě dorazily dorky ze sousedního Nedašova a i přes pár chybek se jim útok podařilo dokončit a časem 48,20s (44,89P) braly 2. místo.

V kategorii dorostenců vyhráli dorci z Ďurďového (17,14s) Rovněž brali nejrychlejsí sestřik za 16,19s na pravém proudu. Druhé místo obsadila Všemina s časem 17,32s (17,08P) a na třetím místě skončili dorci z Veselé za čas 20,52s (16,29L).