Súťaž v Zbore ponúkla množstvo kvalitných výkonov

ilustračný obrázok - Súťaž v Zbore ponúkla množstvo kvalitných výkonov

Uplynulú slnečnú nedeľu hostila obec Zbora 7. kolo Slovensko – moravskej hasičskej ligy. Pekné počasie a každoročne množstvo kvalitných športových výkonov prilákalo do hasičského areálu aj tentokrát veľa divákov, ktorí sa postarali o skvelú atmosféru. Za ich podpory svoj požiarny útok odbehlo 53 súťažných družstiev.

Podujatie svojim príhovorom otvoril predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. Takmer celou súťažou divákov spoza mikrofónu sprevádzal komentátor Miro Štefún, ktorému výdatne pomáhal domáci Peter Behro. Práve prvý z menovanej dvojice mal od komentovania súťaží dlhšiu prestávku, o to zaujímavejšie ho bolo opäť počuť.

Počas dňa pri mikrofóne vyspovedal niekoľko hostí. Medzi nimi napríklad: Pavel Hořák – tréner SDH Brumov B, Ľuboš Kamenický – predseda SMHL, Vladimír Prekop – člen DHZ Zbora a podpredseda SMHL a na jeho otázky odpovedalo aj viacero súťažiacich.

Pre pobavenie divákov moderátori vymysleli kvíz, v ktorom si mohli diváci oprášiť svoje vedomosti o histórii Slovensko – moravskej hasičskej ligy. Najúspešnejší súťažiaci získal darčekový kôš. Nechýbala ani bohatá tombola so zaujímavými cenami, ktorá je tradičnou súčasťou hasičskej súťaže v Zbore.

Suverénne víťazstvo domácich mužov

Na svojej domácej súťaži muži zo Zbory pravidelne atakujú tie najvyššie priečky. Útok, aký sa im však podaril tentokrát, na trati v Zbore dosiaľ nikdy nepredviedli oni, ani nikto iný. Výsledný čas 13.43s znamenal hneď dva rekordy.

Tým prvým je rekord trate. Doteraz sa v Zbore nikomu nepodarilo ukončiť útok rýchlejšie. Druhý rekord sa zapísal medzi rekordy SMHL ako najrýchlejší výsledný čas s pevným štartom. Lepší zostrek 13.34s na ľavej strane bol taktiež aj najrýchlejším zostrekom 7. kola SMHL. Odmenou im bol nielen plný bodový zisk, ale aj obrovský aplauz a pozitívne ohlasy fanúšikov.

Domáca Zbora sa postarala o fantastický úvod súťaže.

Všetky ďalšie výsledné časy sa pohybovali nad hranicou štrnástich sekúnd. Druhé miesto vybojovali s časom 14.21s (13.81P) neligoví muži z Pavlíc a víťazi posledných piatich ligových kôl, muži z Brumova B, sa tentokrát museli uspokojiť s treťou priečkou. Tú im zabezpečil čas 14.28s (13.98L). Ich priebežné prvé miesto v priebežnom poradí SMHL je však aj naďalej neohrozené.

Pekné pokusy predviedli aj Podlužany, ktoré skončili s časom 14.43s na 4. mieste a taktiež piate Ďurďové s rovnakým časom 14.47s na oboch terčoch.

Na stupni víťazov medzi ženami iba jeden ligový tím SMHL

Ženskú kategóriu ovládli s časom 16.67s slečny z SDH Skalice, ktoré získali aj ocenenie pre najrýchlejšiu prúdarku (16.55s). Len tak pre zaujímavosť, SDH Skalice sú aktuálnymi líderkami Moravskoslezské ligy v požárním útoku. Striebornú priečku obsadili Kocurany (17.66s) a tretia skončila Nedašova Lhota (18.21s), ktorá si pripísala aj plný počet bodov do priebežného poradia, nakoľko Skalice ani Kocurany SMHL nebehajú.

Priebežné líderky MSL za v Zbore predviedli v plnej paráde.

Ligové druhé miesto zaznamenali žabky z Nosíc a tretie miesto tentokrát patrilo ženám z Dulova. Od začiatku ročníka tak ženy z Dulova prvýkrát skončili v rámci SMHL na inom ako druhom mieste. Priebežné poradie zostáva po 7. kole nezmenené, no bodové rozdiely medzi družstvami na prvých troch miestach sa poriadne zmenšili.

V kategórii mužov nad 35 rokov si Ihrište napravilo chuť

Mužov z Ihrišťa v Lednických Rovniach zradila hadica a získali len 1 bod za účasť. V Zbore však predviedli útok, s ktorým by zamiešali karty aj v mužskej kategórii. Svojich súperov porazili s časom 14.82s (14.69P). Nestačili im Lednické Rovne (15.37s) ani Lehota pod Vtáčnikom, ktorá svoj útok po rozpojení béčiek nedokončila. Do konca ročníka zostávajú súťažiacim v tejto kategórii ešte tri ligové kolá.

Čo sa nepodarilo v Lednických Rovniach, vyšlo Ihrišťu v Zbore.

Zasúťažili si aj dorastenky a dorastenci

Svoje hasičské umenie v Zbore predviedlo aj jedno družstvo dorasteniek a tri družstvá dorastencov. V kategórii dorasteniek súťažili len žabky z Nosíc (20.16s). Spomedzi dorastencov zvíťazilo Pruské (18.65s), druhé miesto Oškerda a aj napriek nedokončenému útoku obsadili tretie miesto dorastenci z Liptovskej Teplej.

Organizátori veria, že sa všetkým zúčastneným súťaž páčila a že si k nim nájdu cestu aj v budúcnosti.

Čas neúprosne letí a v poradí už 8. kolo SMHL sa uskutoční 23. júla na futbalovom ihrisku vo Svinnej. Muži v kategórii nad 35 rokov si dajú najbližší víkend pauzu a o body zabojujú vo svojich kategóriách len ženy a muži.