V Brumově vyhrálo Stupné a poprvé v SMHL aj ženy z Dulova

ilustračný obrázok - V Brumově vyhrálo Stupné a poprvé v SMHL aj ženy z Dulova

Další ligové kolo, v pořadí čtvrté, se konalo na moravské straně v Brumově. Jak již bývá zvykem, soutěž se uskutečnila na hřišti FC Brumov, které nabízí tribunu se zastřešením a náležitým rozhledem až pro 800 osob.

To bylo potřeba, protože jak bývá pravidlem, pokud pořádají hasiči Brumov nějakou akci, je třeba očekávat déšť, bouřky, či vítr. Jinak tomu nebylo ani v sobotu, kdy ovšem v menším měřítku přeběhla přes Brumov malá přeháňka. Pro osvěžení a pročištění vzduchu.

Svinná odstartovala smolný den košařů

Jako první z ligových týmů se na start postavili kluci z DHZ Svinná, kteří, dá se říct, načali smolný den košařů v Brumově. Savice se dotkla před našroubováním koše vody, a tak z toho bylo první D na soutěži.

Po těchto následovali kluci z Valašských Příkaz, kteří s časem 15.27s získali 9 bodů do průběžné tabulky. Hned za nimi následovalo Tŕstie, které s časem 15.77s získalo bodů osm. Patnáctkový čas dokázali zaběhnout v Brumově ještě Podlužany (15.17s – 11 bodů) a Krásno (15.93s – 7 bodů).

Na start se dále postavila zelená lokomotiva ze Zbory. Klukům výjimečně nesedl koš, a tak na soutěži urvali alespoň 5 bodů do tabulky za čas 16.30s. Čas 16.21s zaběhli ještě kluci z Poruby, kteří tímto získali 6 bodů. Po Zboře následovala Hoština, která patří mezi další z těch, kterým nesedl koš – čas 21.32s a 2 body.

Domácí vedli do startu Stupného

Čtrnáctkový čas na soutěži dokázaly zaběhnout 4 týmy. Jedni z nich byli kluci z Ďurďového, kteří s časem 14.87s získali ono právě ne příliš slavné 4. místo a pěkných 13 bodů. Po nich následovalo domácí družstvo Brumov B. Za bouřlivého potlesku dokázali kluci zaběhnout čas 14.23s a ujali se tak průběžného vedení.

Stupné jen o pár setin překonalo domáci Brumov B

Tento čas vydržel na prvním místě přibližně hodinu, do nástupu DHZ Stupné. Našlapané Stupné dokázalo tento čas stáhnout o 8 setin a získali tak na soutěži 1. místo, tedy plná porce bodů do tabulky.

Posledním, tedy čtvrtým týmem, který dokázal zaběhnout čtrnáctku, nebyl nikdo jiný, než Podhorie. Tito předvedli opět profesorský útok a s časem 14.27s získali 3. místo (a tím pádem 15 bodů do tabulky).

Holky z Dulova nakonec nikdo nepřekonal

První ženské družstvo, které se postavilo na startovní čáru, byly holky z  ulova. Tyto svým časem 17.46s nasadili průběžnou laťku, kterou až do konce soutěže nedokázalo žádné jiné ženské družstvo překonat.

Holky si tak z Brumova odvezly 1. místo a pěkných 10 bodů do tabulky, které je vyšvihly na průběžné 2. místo v lize. Po nich na start následovaly holky z Kvašova, které s časem 18.71s získaly 3. místo do ligy a 6 bodů do tabulky.

Dulovu vynesl první vítězství v SMHL čas 17.46s.

Naopak poslední ženské družstvo, které na soutěži nastoupilo, byly ostřílené holky z Nosic. Holky s časem 18.07s urvaly 8 bodů, avtím pádem 2. místo v lize.

Ostatním holkám (Kocurany – 19.24s, Dežerice – 19.50s, Streženice – 19.79s, Ihrište – 22.03s) se v Brumově příliš nedařilo. Útok se nepovedl ani loňským vítězkám SMHL a aktuálním držitelkám prvního místa v lize, holkám z Nedašovy Lhoty (36.23s).

Jménem SDH Brumov děkujeme všem zúčastněným týmům i divákům. Doufáme, že se Vám soutěž u nás líbila a navštívíte ji ivpříští rok. Velké díky patří FC Brumov a dále všem, kdo se podíleli jakýmkoliv způsobem na organizování soutěže.