V Ďurďovom mali netradičné disciplíny pre divákov

ilustračný obrázok - V Ďurďovom mali netradičné disciplíny pre divákov

Po  krásnych slnečných víkendoch prišla upršaná nedeľa, počas ktorej sa konalo 11. kolo SMHL. O pohár veliteľa Jána Ďuriša sa súťaží už sedem rokov, ale po zmene miesta súťaže si do areálu DHZ Ďurďové zúčastnené družstvá mohli vybehnúť po pripravenom trávniku už tretí krát.

Súťaž otvorilo tradične domáce družstvo

Súťaž odštartovali ako prví domáci, ktorí pre prestreky na oboch prúdoch (L-15.18s, P-16.23s) skončili až na 11. mieste. Po  nich nasledovala Zbora a Ihrište muži. Obaja útok nedokončili pre zaváhanie B-čkarov. Ihrištania okrem B-čkara zaváhali aj na koši. Štvrté v poradí nasledovali domáce ženy, ktorých stál prestrek na pravom prúde desiate miesto. Dosiahli čas 26.17s (L-21.41s).

K mokrému trávniku prispeli kvapkou vody z rozdeľovača hasiči Podhoria. Nedarilo sa ani ženám z Ihrišťa a zo Streženíc. Ihrištanky obsadili 5. miesto s časom rovných 20 sekúnd (L-19.15s). Streženičanky skončili o miesto horšie ako Ihrište ženy. Dosiahli čas 21.11s (L-19.91s).

Pod dvadsať sekúnd sa dostali až desiate v poradi Pečeňanky, ktoré mali skôr zhodení terč na ľavej strane (18.15s). Celkovo dosiahli čas 19.37s a skončili tretie. Po nich nastúpili na štartovú čiaru muži zo Streženíc, ktorý sa s časom 16.60s (L-16.10s) umiestnili na 12. priečke celkového poradia.

Trinástka priniesla šťastie Nedašovu, ktorý sa dostali tesne pod hranicu 15-tich sekúnd, no nakoniec ich výsledný čas 14.98s (L-14.53s) stačil len na striebornú priečku. Po dorastencoch z Tŕstia (34.03s) nasledovali ženy z Bartovic, ktoré sa na našej súťaži zúčastnili po prvýkrát. Bohužiaľ pre nenašróbovaný kôš boli diskvalifikované. Po nich predviedli svoj útok muži Moškovca, ktorí dosiahli čas 15.71s (L-15.20s).

Tesné súboje o prvenstvo

Ženy z Podlužian dokázali poraziť Pečeňanky o jednu desatinu sekundy, ale ich čas 19.27s (P-18.77s) nakoniec nestačil na prvé miesto. Po mužoch z Bartovic C (P-15.09s, L-15.75s) sa predviedli muži Lehoty pod Vtáčnikom, ktorý predviedli útok o 19 stotín sekundy lepší ako Nedašov. Čas 14.49s (L-14.54s) stačil na prvé miesto.

Ľavý prúd Pravotic bol 14.98s, ale prestrek na pravom prúde (15.49s) ich odsunul na piate miesto. Po mužoch z Lednických Rovní, ktorí svoj útok nedokončili pre zle zapnutú polospojku na rozdeľovači, nasledovali muži Podlužian a ich čas 22.36 s (L-20.70s).

Tridsiatka patrila mužom Brumova, ktorí si odniesli domov ocenenie najrýchlejšieho prúdara na pravom prúde za čas 14.09s, ale kvôli prestreku na ľavom prúde dosiahli čas 15.65s, čo znamenalo 6. miesto v celkovom poradí. Po troch družstvách sa na štart postavil účastník Severoslovenskej hasičskej ligy Klokočov. Títo chalani dokázali predviesť pekný útok, ktorý ukončili časom 15.09s na ľavej strane a 14.32s na pravej.

Ďalšie družstvo zo SSHL, ženy Turčianských Klačian, dokázali prekonať všetky ženské družstvá a okrem prvého miesta v ženskej kategórii časom 18.70s si odniesli aj najrýchlejšiu prúdarku na pravom prúde (18.06s).

Netradičné disciplíny nielen pre divákov

Preteky boli spestrené okrem navštevy a autogramiády slovenského hokejového reprezentanta z NHL Andreja Meszároša aj diváckymi disciplínami. Najviac sa v nich darilo hasičom zo Zbory, ktorí si v rozhadzovaní hadice odniesli prvé a druhé miesto. Podobne obstáli v omotávaní hadice okolo stĺpikov. Nedarilo sa im v striekani na hadicu, kde zvíťazili Podhorania a druhí skončili muži z Hoštinej.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným družstvám, ako aj samotným divákom, ktorých neodradilo škaredé upršané počasie a zúčastnili sa na tomto podujatí. V neposlednom rade aj samotným ľuďom, ktorí sa podieľali na realizácii tejto súťaže.