Ve Francově Lhotě vítězně Zbora, Popov a Ihriště

ilustračný obrázok - Ve Francově Lhotě vítězně Zbora, Popov a Ihriště

Slovensko – moravská hasičská liga zavítala opět na Moravu. V pořadí již deváté kolo se konalo ve Francově Lhotě uplynulou sobotu 30.7.2022 na místním fotbalovém hřišti. Soutěž byla vypsána pro kategorie muži, ženy a muži nad 35 let.

Počasí soutěži nepřálo

Francova Lhota pořádá kolo SMHL od roku 2018. Zajímavostí je, že se zatím ani jeden ročník neobešel bez deště. Ne jinak tomu bylo i letos. I přes nepřízeň počasí však dorazilo více týmů, než se očekávalo.

Trať ve Francově Lhotě nepatří k nejrychlejším. Měkký trávník v kombinaci s deštěm výrazně ztěžuje podmínky pro závodníky. Přeháňky v průběhu celého soutěžního odpoledne navíc znepříjemnily útoky nejednomu týmu.

Zbora ukořistila již třetí zlato v pořadí

V mužské kategorii se nepodařilo žádnému týmu dokončit útok pod čtrnáct sekund. Nejblíže měl k třináctkovému sestřiku pravý proudař z Visolají.

Zbora ovládla svou kategorii s časem 14.40s (14.42L) a připsala si třetí vítězství na SMHL v řadě. Nutno dodat, že se jim ve Francově Lhotě nesmírně daří, protože zde vyhráli již po třetí za sebou. Druhou příčku obsadily Visolaje s časem 14.78s (14.10P – nejrychlejší sestřik v mužské kategorii). Časem 14.81s (14.44L) si Brumov B pojistil třetí místo.

Zbora vyhrála ve Francově Lhotě již po třetí za sebou

Skvělý výkon předvedli také čtvrtí muži z Poruby, kteří ukořistili časem 14.90s (14.76L) poprvé větší porci bodů do ligové tabulky. Pod patnáct sekund se dostali ještě pátí muži z Podlužan. Ti svůj útok dokončili za 14.91s (14.79P).

Výhru slavily mimoligové ženy z Popova

V ženské kategorii jsme mohli vidět zaváhání hned několika týmů. O tom svědčí i fakt, že se pouze jednomu družstvu podařilo dokončit útok pod osmnáct sekund. Nejrychleji sestříkla pravá proudařka z Nedašovy Lhoty.

Ženy z moravského Popova všem vytřely zrak vyrovnanými sestřiky a urvaly zlato s časem 17.61s (17.41P). Druhé místo si zajistila Nedašova Lhota časem 18.19s (17.26P – nejrychlejší sestřik v ženské kategorii). Třetí místo obsadil Dulov s časem 19.61s (18.42P).

Ihriště opět první v kategorii nad 35 let

V kategorii muži nad 35 let jsme mohli vidět kvalitní výkon družstva Ihriště. Svým časem 15.04s (14.81P) si zajistili další, v pořadí už třetí prvenství. Ihriště navíc startovalo i v mužské kategorii, kde se v silné konkurenci umístilo šesté. Druhé skončili Lednické Rovne s časem 16.37s (16.25L).

Ihriště předvedlo v kategorii nad 35 let další kvalitní výkon.

Tři čtvrtiny ligy za námi

Do konce ligy zbývají už jen tři kola. To znamená tři poslední příležitosti zabojovat o nejvyšší příčky tabulky. Zatím není nic rozhodnuto. Kdo ví, třeba o vítězích rozhodne až poslední kolo v Ďurďovém. Nyní nás čeká dvoutýdenní ligová pauza. Další kolo se bude konat 20.8.2022 v Podlužanech.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem zúčastněným týmům a divákům. A v neposlední řadě pořadatelům, spolkům, obci Francova Lhota a všem, kteří nám pomáhají při sportovních i kulturních akcích. Bez pomoci vás všech by to nešlo. Děkujeme!