Za krásne slnečného počasia ako na želanie sa v sobotu v Podlužanoch konalo už 12. kolo SMHL. Počasie spríjemnilo atmosféru a priebeh celej súťaže, na ktorej sa zúčastnilo 34 družstiev, z toho 11 ženských.
Ako prvé štartovalo družstvo domácich žien, ktoré predviedli ozaj kvalitný útok s rekordným časom 17,04s, s ktorým si zabezpečili prvé miesto. Ich ľavá prúdiarka si odniesla trofej „najrýchlejšia prúdiarka“, ktorá zhodila terč za 16,95s. Ako druhé skončili ženy zo Streženíc s časom 18,85s a tretie miesto obsadilo ženské družstvo z Motešíc s časom 19,26s.
V mužskej kategórii zvíťazilo družstvo z Nedašova s časom 13,95s, ktorých pravý prúdiar s časom 13,76s získal trofej „najrýchlejší prúdiar“. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo z Pravotíc s časom 14,50s a ako tretie skončila Svinná s časom 14,62s.