V Brumově padali nečekaně rychlé časy

ilustračný obrázok - V Brumově padali nečekaně rychlé časy

Nakolik se všichni organizátoři modlili ke všemožným bohům, bylo počasí ne zcela ideální a při teplotě lehce nad 20°C se občas přehnal i nějaký ten deštík. Ani toto však nenarušilo hladký průběh soutěže a skvělé výkony všech zúčastněných týmů.

Nový traťový rekord a čtyři časy pod 14 sekund

Soutěž měly již tradičně odstartovat legendy z brumovského Áčka, ale po dlouhém plánování taktiky (někteří členové nestíhali) se rozhodli předvést to nejlepší nakonec a celou soutěž uzavřít.

Celý kolotoč ligových týmů tedy odstartovali chalani z Podlužan. Ti podporováni potleskem velkých dešťových kapek rozběhli pěkný útok, avšak po zaváhání na sání to stačilo pouze na čas 16,04s. Podobně si počínali i Valašské Příkazy, navzdory tomu s časem 14,78s obsadili 5. místo.

Na start se poté připravilo domácí Béčko, které chtělo doma předvést co nejlepší výkon a ukousnout nějaké sousto z bodového manka z předchozích dvou kol.

Za mohutné podpory všech přítomných, které dokázal svým komentářem vyburcovat úžasný komentátor Miro, proběhl útok bez větších chyb. Brumov B se v novém traťovém rekordu 13,72s (13,36L) dostal na průběžnou první příčku.

Brumov B svím pokusem odstartoval sérii skvělých časů.

Na řadu ale teprve měla přijít řada zvučných týmů. Odstartoval to DHZ Stupné. Po nádherně rozběhnutém útoku došlo k maličkému prostřiku na levém proudu a výsledný čas 13,98s stačil na celkové 4. místo. Čas 13,34s na pravém proudu ale znamenal nejrychlejší sestřik celého dne.

Podhorie neuspělo, nakopak zazářilo Ďurďové

Dalším pronásledovatelem a jedním z největších favoritů byl loňský vítěz soutěže, DHZ Podhorie. Bohužel prostřik a výsledný čas 15,08s znamenal až 8. místo a teda i malou porci bodů.

Poté si už základnu nachystali chalani z DHZ Ďurďové. Jejichž pokus vyšel perfektně a zastavil krev v žilách snad všech domácích příznivců. Nakonec z toho bylo krásné 2. místo za čas 13,88s.

Po smršti velmi rychlých útoků bylo jasné, že kdo chce pomýšlet na stupně vítězů, musí dát čas pod 14 vteřin. Toho si byla dobře vědoma Zbora a časem 13,92s si zajistila 3. místo.

Následovala další plejáda týmů. Všichni předvedli krásné výkony a bojového ducha, avšak na zamíchání pořadí na stupních nejvyšších to nestačilo. A jestli bylo to nejlepší nakonec? To hodnotit nebudeme, ale čas 14,48s na lepším terči (po roce bez tréninku) není špatný. Takže legendám náleží gratulace.

I ženy se předvedli krásnými výkony

Z ženských družstev se jako první na startu představila děvčata z Dulova a s časem 18,55s obsadila 5. místo. Následovaly je cérky z Nedašovy Lhoty, které předvedly jejich sílu a usadily se s časem 16,81s (16,62P) na průběžném prvním místě.

Z mety nejvyšší je nesesadily ani vítězky minulého ročníku SMHL Dežerice, které po zaváhání na sání a prostřiku na levém proudu obsadily až 7. místo s časem 19,30s. Nedokázali to ani děvčata z Kvašova, no svým výkonem 17,62s obsadila 3. místo.

Jako další se předvedly jedny z osmi favoritek na prvenství, Nosice – žabky. Svoji roli favoritek zahráli na výbornou a s časem 16,73s (16,18L)  soutěž vyhráli a odsunuli Nedašovu Lhotu na 2. místo.

Žabky potvrdili rolu favoritek a soutež vyhráli.

Mezi posledními se předvedly holky z Ihriště, které mohly také s pořadím pořádně zamíchat, přesto čas 17,79s jim stačil pouze na nepopulární 4. příčku.

Všem zúčastněným závodníkům, divákům, pořadatelům a prostě všem děkujeme za účast, pomoc a krásně strávený den. Příští rok se těšíme naviděnou.